Izba Pamięci

Nimfadora Vulpecula Tonks - ur. 4 maja 1973 r. Czarodziejka półkrwi. Jedyna córka Andromedy i Teda Tonksów. Była ścigająca Puchonów. Dzięki pomocy Szalonookiego została aurorem. Członkini Zakonu Feniksa. Fanka Fatalnych Jędz. Za pomocą swoich zdolności może zmieniać wygląd, zazwyczaj jednak ma czarne oczy i krótkie, różowe włosy. Niegdyś zakochana w Billu Weasleyu - teraz są przyjaciółmi. Najbardziej zależy jej na przyjaciołach i rodzinie. Przyjaźni się z Sarą Lucky, Amelią Robinns, Remusem Lupinem, Syriuszem Blackiem, rodziną Weasleyów, Hermioną Granger, Harrym Potterem, Hestią Jones i Charlsem Tomsonem. Wszyscy zwracają się do niej po nazwisku, ponieważ nie znosi swojego imienia. Miła, wesoła, żartobliwa, bardzo ciekawska, wrażliwa, szczera, zwariowana i bardzo niezdarna. Niektórzy mówią, że jest nieodpowiedzialna, roztargniona i lekkomyślna i chociaż jest w tym trochę prawdy, to się tym nie przejmuje. 

Patronus: Fretka
Różdżka:  12 ¼ cala, mahoń, pióro feniksa
Dom: Hufflepuff
Nadzwyczajne zdolności: metamorfomagia 


Remus John Lupin - ur. 10 marca 1960 r. Czarodziej półkrwi. Syn Johna i Mary Lupinów. Były Huncwot, twórca Mapy Huncwotów i perfekt. W wieku pięciu lat został zaatakowany przez wilkołaka. Przyjaciele przezwali go Lunatyk. Ma miodowe oczy i mysie włosy przyprószone siwizną. Członek Zakonu Feniksa od samego początku. Po śmierci Potterów i zamknięciu Syriusza był bardzo samotny. Przez rok nauczał w Hogwarcie Obrony Przed Czarną Magią. Uważa się za gorszego od innych z powodu swojej przypadłości. Przyjaciel Syriusza Blacka, Harry'ego Pottera, Hermiony Granger, Szalonookiego, Nimfadory Tonks oraz rodziny Weasleyów. Inteligentny, miły, zdolny, zawsze można na niego liczyć, rzadko się unosi, z reguły jest opanowany, ale mimo wszystkich zalet jest uparty i zamknięty w sobie. 

Patronus: Wilk
Różdżka: cyprys, włos jednorożca, 10 ¼ cala, giętka 
Dom: Gryffindor
Nadzwyczajne zdolności: wilkołak 


Syriusz Orion Black - ur. 9 listopada 1959 r. Czarodziej czystej krwi. Syn Oriona i Walburgii Blacków. Znany również jako Łapa. Były ścigający Gryfonów, Huncwot, twórca Mapy Huncwotów. Ojciec chrzestny Harry'ego Pottera. Ma szare oczy i czarne półdługie włosy. Podczas pierwszej wojny dołączył do Zakonu Feniksa. Po śmierci Potterów spędził niesłusznie dwanaście lat w Azkabanie. Musi ukrywać się w rodzinnym domu, który służy Zakonowi jako Kwatera Główna. Jest kuzynem Tonks, z którą się przyjaźni. Jest przyjacielem Remusa Lupina, Harry'ego Pottera, Hermiony Granger, Szalonookiego i rodziny Weasleyów. Na swój sposób miły, sympatyczny, bardzo zabawny, przyjaciele mogą na niego liczyć. Nie potrafi wysiedzieć w miejscu, jest człowiekiem czynu. 

Patronus: Pies
Różdżka: jawor, włókno ze smoczego serca, 12 ¾ cale, dość giętka
Dom: Gryffindor
Nadzwyczajne zdolności: animag


Sara Emma Lucky - ur.16 lipca 1973 r. Mugolak. Najlepsza przyjaciółka Nimfadory Tonks i Amelii Robinns. Członkini Zakonu Feniksa. Fanka Fatalnych Jędz. Pracuje w Departamencie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami. Zawsze uśmiechnięta i bardzo energiczna. Często próbuje swatać z kimś swoje przyjaciółki. Jej zawsze uśmiechniętą twarz okala burza brązowych włosów. Ma hipnotyzujące, zielone włosy. Najważniejsze są dla niej przyjaciółki, dlatego chce wiedzieć o nich wszystko.Bardzo energiczna, wesoła, towarzyska, kocha zwierzęta.Jej największym marzeniem jest własna hodowla hipogryfów. Jest straszną plotkarą. Razem z Franczesciem wyjechała do Włoch. Spodziewają się dziecka.

Patronus: Papuga
Różdżka: angielski dąb, włos jednorożca, 11 cali, dość sztywna
Dom: Hufflepuff


Amelia Rachel Robinns - ur. 30 września 1972 r. Czarodziejka czystej krwi. Była pani prefekt. Pracownica Departamentu Transportu Magicznego. Członkini Zakonu Feniksa. Fanka Fatalnych Jędz. Przyjaciółka Sary Lucky i Nimfadory Tonks. Ma blond włosy i brązowe oczy. Jest o wiele spokojniejsza i bardziej opanowana od swoich przyjaciółek, ale zawsze bierze udział w ich szalonych pomysłach. Jest raczej nieśmiała, zawsze pogodna, można na nią liczyć. Zmarła 22 października 1994 r. zamordowana przez Stevena Gatissa.

Patronus: Myszoskoczek
Różdżka: lipa, pióro feniksa, 12 ½ cala, doskonała do transmutacji
Dom: Hufflepuff


William "Bill" Artur Weasley - ur. 29 listopada 1971 r. Czarodziej czystej krwi. Najstarszy syn Molly i Artura Weasleyów. Ma pięciu młodszych braci i siostrę. Były prefekt naczelny. Pracuje jako łamacz klątw dla Banku Gringotta. Po skończeniu szkoły wyjechał do Egiptu. Były partner Tonks - aktualnie spotyka się z Fleur Delacour - mimo to nie może zapomnieć o Tonks. Jak wszyscy Weasleyowie ma rude włosy i niebieskie oczy. Zabawny, towarzyski, ma niebanalny urok osobisty.

Patronus: egzotyczny ptak
Różdżka: klon, 13 cali, pióro feniksa, sztywna
Dom: Gryffindor


Fleur Isabelle Delacour - ur. 14 lutego 1977 r. Czarodziejka pochodząca z Francji. Reprezentantka Akademii Magii Beauxbatons w Turnieju Trójmagicznym. Członkini Zakonu Feniksa. Ma ciemnoniebieskie oczy i blond włosy - jej uroda onieśmiela każdego mężczyznę. Po ukończeniu szkoły i rozpoczęła pracę w Banku Gringotta, gdzie poznała Billa Weasleya. Z początku stosunki między nią, a Tonks były wrogie, jednak z czasem ociepliły się. Aktualnie spotyka się z Billem, co niestety nie podoba się jego matce. Jest pewna siebie, wie czego chce i wytrwale dąży do celu. Ma zniewalający urok i urodę, otwarta na ludzi, rozgadana i po głębszym poznaniu bardzo sympatyczna.

Patronus: Łabędź
Różdżka: różane drzewo, 9 ½ cala, włos wili, niezbyt giętka
Nadzwyczajne zdolności: w jednej czwartej wilia


Laura Tonks - ur. 1 stycznia 1971 r. Czarodziejka półkrwi. Kuzynka Nimfadory. Członkini Zakonu Feniksa. Ma piwne oczy i długie, ciemno brązowe włosy. Nigdy nie potrafiła dogadać się z Tonks, od zawsze ze sobą rywalizowały. Jest bardzo dobrą aktorką, nie liczy się ze zdaniem innych, wredna, perfidna, zawsze znajdzie powód by dopiec Tonks... Chociaż to było kiedyś!

Różdżka: tarnina, 12 ½ cala, włos jednorożca, giętka
Dom: Ravenclaw


Charles "Carl" Tomson - ur. 14 października 1970 r. Czarodziej czystej krwi. Auror - partner zawodowy Tonks. Członek Zakonu Feniksa. Ma szare oczy i brązowe włosy. Jest bardzo sumienny, wyrozumiały i cierpliwy. Był w tej samej klasie co Laura, a przez jej zachowanie doznał wielu upokorzeń. Pomocny, miły, sympatyczny, zazwyczaj opanowany, lubi towarzystwo Tonks i jej przyjaciół. Zakochany w Hestii Jones.

Patronus: Kruk
Różdżka: topola, 10 ½ cala,włos jednorożca, sztywna
Dom: Ravenclaw


Hestia Jones - ur. 31 grudnia 1970 r. Czarodziejka czystej krwi. Aurorka. Członkini Zakonu Feniksa. Ma niebieskie oczy i blond włosy. Jest bardzo żywiołowa i energiczna. Sumienna w swojej pracy.Pomocna, miła, sympatyczna. Bardzo zależy jej na dobru innych. Zakochana w Charlsie Tomsonie.

Patronus: Gołąb
Różdżka: lia, 12 cali, włos jednorożca, sztywna
Dom: Ravenclaw


Estera Maria Rossi - ur. 25 kwietnia 1977 r. Czarodziejka czystej krwi, pochodzi z Este we Włoszech. Siostra Franczesca. Członkini Zakonu Feniksa. Ma orzechowe oczy i długie, brązowe włosy. Po skończeniu szkoły, wyjechała z bratem i przyjacielem do Londynu. Jej rodzina ma własną winnicę i hodowlę hipogryfów. Jest bardzo nieśmiała i skryta, woli się nie narzucać, uprzejma, miła, sympatyczna. Od zawsze marzyła by wyjechać do Wielkiej Brytanii. Żona Giuseppe - spodziewają się dziecka.

Patronus: Motyl
Różdżka: orzech włoski, 13 ½ cala, szpon hipogryfa, wspaniała do transmutacji


Franczesco Antonio Lucatteli - ur. 1 czerwca 1971 r. Czarodziej czystej krwi, pochodzi z Este we Włoszech. Brat Estery. Członek Zakonu Feniksa. Pracuje we Włoskim Departamencie Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami. Na polecenie włoskiego Ministra Magii przyjechał do Londynu razem z siostrą i przyjacielem. Jego rodzina ma własną winnicę i hodowlę hipogryfów. Jest dobrze wychowany, miły, sympatyczny, charyzmatyczny. Zakochany w Sarze Lucky. Na polecenie Dumbledore'a wyjechał do Włoch razem z Sarą. Spodziewają się dziecka.

Patronus: Hipogryf
Różdżka: kasztan, 14 ¾ cala, szpon hipogryfa, niezbyt giętka


Giuseppe Roberto Rossi - ur.27 grudnia 1971 r. Czarodziej czystej krwi. Włoch. Auror. Członek Zakonu Feniksa. Jego rodzina hoduje konie. Ma czarne włosy i ciemne, niebieskie oczy. Pewny siebie, odrobinę zarozumiały, twardo stąpa po ziemi. Wie czego chce i jest w stanie zrobić wszystko by to osiągnąć. Partner Estery - wspólnie spodziewają się dziecka.

Patronus: Nietoperz
Różdżka: sosna, 12 ¼ cala, włókno z pachwiny nietoperza, duża moc


Alastor "Szalonooki" Moody - Czarodziej czystej krwi. Jeden z najważniejszych członków Zakonu Feniksa. Uważany za wybitnego aurora. W czasie pierwszej wojny stracił nogę, część nosa i oko, przez co został zmuszony do noszenia protezy.To dzięki niemu Tonks została aurorem. Niektórzy uważają, że ma paranoje. Nikomu nie ufa. Szalonooki jest dla wszystkim wzorem odwagi i wytrzymałości. Wielu uważa go za bezuczuciowego i surowego, jednak, jak się okazało, jest to maska ukrywająca ból po stracie ukochanej narzeczonej i nienarodzonej córki. Przyznał, że Tonks jest dla niego jak córka.

Patronus: Niedźwiedź
Różdżka: wiśnia, 8 ½ cala, włókno ze smoczego serca
Dom: Gryffindor


Kingsley Shocklebalt - Czarodziej czystej krwi. Auror. Członek Zakonu Feniksa. Jest odpowiedzialny za poszukiwanie Syriusza Blacka. Przyjaźni się z Syriuszem, Tonks, Remusem i rodziną Weasleyów. Ma kolczyk w lewym uchu. Miły i towarzyski, ale gdy potrzeba opanowany i odważny.

Patronus: Ryś
Różdżka: grab, 11 ¾ cala, włos jednorożca, sztywna
Dom: Gryffindor


Charlie Weasley - ur. 12 grudnia 1972 r. Czarodziej czystej krwi. Drugi z kolei syn Weasleyów. Były szukający i kapitan drużyny Gryfonów. Tresuje smoki w Rumunii. Ma rude włosy i niebieskie oczy. W czasach szkolnych podkochiwał się w Tonks, ale odpuścił sobie, gdy ta zaczęła chodzić z jej bratem.

Patronus: Smok
Różdżka: jodła, 11 ½ cala, włos jednorożca, giętka
Dom: Gryffindor


Molly Weasley - ur. 30 października 1949 r. Czarodziejka czystej krwi. Żona Artura Weasleya i matka siódemki dzieci. Członkini Zakonu Feniksa. Wyśmienita kucharka. Ma rude włosy i brązowe oczy. Mimo, że z początku była sceptycznie nastawiona do związku Billa i Tonks, szybko polubiła dziewczynę i nie zaakceptowała tego, że się rozstali. W przeciwieństwie do większości, nie lubi aktualnej partnerki najstarszego syna - Fleur. Wolałaby, żeby Tonks zajęła jej miejsce. Traktuje Harry'ego i Tonks jak własne dzieci. Martwi się o wszystkich bez wyjątku, można uważać ją za nadopiekuńczą.

Patronus: Gęś
Różdżka: wawrzyn, 14 ½ cala, włos jednorożca, odpowiednio giętka
Dom: Gryffindor


Artur Weasley - ur. 6 luty 1950 r. Czarodziej czystej krwi. Członek Zakonu Feniksa. Pracownik Departamentu Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli. Mąż Molly Weasley, ojciec siódemki dzieci. Ma rude, lekko siwe włosy i błękitne oczy. Artur ma słabość do przedmiotów mugolskiego pochodzenia. Jest zabawny, towarzyski i troskliwy. Rodzina jest dla niego bardzo ważna.

Patronus: Łasica
Różdżka:głóg, 10 ¾ cala, pióro feniksa, sztywna
Dom: Gryffindor


Andromeda Druella Tonks - ur. 20 stycznia 1953 r. Czarodziejka czystej krwi. Urodzona w rodzinie Blacków. Siostra Bellatrix i Narcyzy, kuzynka Syriusza Blacka. Wyszła za Teda Tonksa (za co została wydziedziczona), z którym ma córkę Nimfadorę. Ma czarne oczy i brązowe włosy, które odziedziczyła po niej Dora. Mimo własnych przekonań posiada wiele cech charakterystycznych dla rodu Blacków; pewna siebie, nieugięta, poważna, powściągliwa. Nieustannie dąży do perfekcji, przez co często kłóci się z córką. Mimo surowego podejścia do córki, bardzo ją kocha i chce dla niej jak najlepiej.

Różdżka: hikora, 12 cali, pióro feniksa, dość sztywna
Dom: Slytherin


Edward "Ted" Tonks - ur.30 czerwca 1951 r. Mugolak. Mąż Andromedy i ojciec Nimfadory. Jego bratanica Laura również jest czarownicą. Ma jasne włosy i błękitne oczy. Jest przeciwieństwem swojej żony; rozrywkowy, sympatyczny, towarzyski, bardzo rozgadany. Na każdym kroku mówi swojej córce, że jest z niej dumny. Nimfadora jest jego oczkiem w głowie i pragnie dla niej jak najlepiej. Nie ogranicza jej, chociaż czasami chciałby zatrzymać ją tylko dla siebie. Mimo że urodził się w mugolskiej rodzinie, bardziej utożsamia się ze światem czarodziejów.

Różdżka: orzech włoski, 14 ¼ cala, włos jednorożca
Domu: Hufflepuff


Meg "Maggie" Owen - ur. 14 września 1957 r. Mugol i wilkołak. Ma brązowe włosy i piwne oczy. Jest zawsze uśmiechnięta i pogodna, nie potrafi długo chować urazy, szybko się przywiązuje. Jest pomocna, zadziorna i pewna siebie. Potrafi świetnie polować. W przeciwieństwie do Remusa, w pełnie pogodziła się ze swoją przypadłością. Mieszka w lesie razem z innymi, którzy chcą prowadzić wilcze życie z dala od ludzi. Szanuje Greybacka. Zakochana w Remusie.Andrew Moon - ur. 1 stycznia 1815 r. Czysto krwisty wilkołak. Ma szare oczy i siwe włosy. Pochodzi ze starożytnego rodu wilkołaków - jest ostatnim, prawdziwym wilkołakiem na świecie. Meg zajmuje się nim i darzy go ogromną przyjaźnią. Greyback liczy się z jego zdaniem. Pomaga Remusowi zaakceptować to kim jest i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Melancholijny, spokojny, opanowany. Często posługuje się sarkazmem i nie boi się powiedzieć prawdy prosto w oczy.Ginewra "Ginny" Molly Weasley - ur. 11 sierpnia 1981 r. Czarodziejka czystej krwi. Uczennica Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Córka Molly i Artura Weasleyów. Siostra sześciu braci. Ma brązowe oczy i rude włosy. Darzy uczuciem Harry'ego Pottera, ale uważa, że on nigdy nie zwróci na nią uwagi. Jest bardzo związana z Tonks, traktuje ją jak starszą siostrę i wolałaby, żeby to ona była narzeczoną jej najstarszego brata, a nie Fleur, której nie lubi. Uparta, zadziorna, ambitna, wie czego chce.

Patronus: Koń
Różdżka: akacja, 12 1/2 ca;a, włókno ze smoczego serca
Dom: GryffindorFred Gideon Weasley - ur. 1 kwietnia 1978 r. Czarodziej czystej krwi. Uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Syn Molly i Artura Weasleyów. Brat bliźniak Georgea. Były pałkarz Gryfonów. Członek Zakonu Feniksa. Współtwórca Magicznych Dowcipów Weasleyów. On i jego brat bliźniak w czasach szkolnych dorównali Huncwotom w płataniu psikusów. Ma ogromne poczucie humoru. Ma żyłkę do interesów.

Patronus: Hiena
Różdżka: dąb, 11 3/4 cala, włos jednorożca
Dom: GryffindorGeorge Fabian Weasley - ur. 1 kwietnia 1978 r. Czarodziej czystej krwi. Uczeń Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Syn Molly i Artura Weasleyów. Brat bliźniak Freda. Były pałkarz Gryfonów. Członek Zakonu Feniksa. Współtwórca Magicznych Dowcipów Weasleyów. On i jego brat bliźniak w czasach szkolnych dorównali Huncwotom w płataniu psikusów. Ma ogromne poczucie humoru.

Patronus: Kojot
Różdżka: buk, 11 1/4 cala, pióro feniksa
Dom: Gryffindor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz